Danuta Baprawska na podstawie materiałów prasowych Heimtextil, zdjęcia: Heimtextil

NATURE ENGINEERED podkreśla rolę materiałów organicznych za pomocą środków mechanicznych, redefiniując koncepcję „naturalności”. Czyste linie natury, zaprojektowane formy i powierzchnie są szlifowane i udoskonalane, przy zachowaniu miękkości, którą kojarzymy z materią organiczną.

Paleta trendu zawiera złożone spektrum nowoczesnych neutralnych barw, które zastępują zimną, twardą szarość miejskiego krajobrazu. Od ciepłych beży i jasnobrązowych po zielono-brązowe i brązowo-zielone, ta paleta celebruje połączenie natury i ludzkiej inżynierii.

FROM EARTH koncentruje się na świecie przyrody i chęci ponownego połączenia się z naturą. Projektanci doceniają potencjał różnorodnych zasobów naturalnych  - ciepło i miękkość materiałów organicznych oraz zadziwiającą różnorodność kolorystyczną naturalnego barwienia. Ten trend podkreśla piękno materiałów Ziemi, przy ich doskonałej niedoskonałości i różnorodności.

Paleta odzwierciedla materię organiczną i naturalne barwniki. Ciepłe, miękkie i stonowane, botaniczne barwy pochodzenia roślinnego obejmują złożone odcienie oliwki i limonki, ciepłe beże i róże oraz odważne indygo. Ta paleta celebruje piękną naturalną różnorodność i niuanse organicznego koloru.

CONTINUOUS świętuje bezodpadową produkcję w obiegu zamkniętym, w której materiał jest wielokrotnie poddawany recyklingowi i przetwarzany w nowe produkty. Zaawansowane technicznie procesy regeneracji pozwalają projektantom osiągnąć podwyższoną, wyrafinowaną estetykę, a materiały zachowują swoją pierwotną, rzemieślniczą jakość.

Minimalistyczna, oszczędna paleta kolorów celebruje nowoczesne, podstawowe odcienie. Od jasnej bieli, poprzez serie ciepłych szarości i szałwii, po wyrafinowane, klasyczne błękity i złożone niemal czarne, ta paleta podnosi klasykę z dopracowanymi odcieniami i dodatkową złożonością.

MAKE AND REMAKE celebruje kreatywne łączenie przeróżnych tekstyliów w nowe i piękne produkty. To trend, który wyzwala kreatywność, dzięki ręcznie wykonanym ozdobom: haftom, aplikacjom, tkanym teksturom, wiązaniom i frędzlom. Procesy nadruku i przebarwiania przekształcają stare w nowe; warstwowe wzory kolorów i grafiki prowadzą do odważnych i maksymalistycznych, a jednocześnie świadomych projektów. To trend, w którym króluje indywidualizm.

Paleta kolorów łączy stonowane kolory z dynamicznym kontrastem. Syntetyczne jasne odcienie są pozbawione nasycenia, wyciszone i połączone ze złożonymi odcieniami, które świadczą o bogatej przeszłości przedmiotów,  z których pochodzą.

29 June 2023

TRENDY HEIMTEXTIL 23/24

Tekstylia i materiały są integralną częścią naszego życia. Otulają i ozdabiają nasze wnętrza i sprawiają, że stają się wygodne, przytulne i piękne. Rada Trendów Heimtextil wytypowała 4 główne kierunki rozwoju tkanin dla branży wnętrzarskiej. 4 zupełnie różne kierunki, których wspólnym mianownikiem jest zrównoważony rozwój.

  1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en

Do you want to become an Exhibitor at the HOME Fairs?Contact us!
+48 501 687 458, e-mail: biuro@targihome.pl