Danuta Baprawska na podstawie materiałów prasowych Heimtextil, zdjęcia: Heimtextil

NATURE ENGINEERED podkreśla rolę materiałów organicznych za pomocą środków mechanicznych, redefiniując koncepcję „naturalności”. Czyste linie natury, zaprojektowane formy i powierzchnie są szlifowane i udoskonalane, przy zachowaniu miękkości, którą kojarzymy z materią organiczną.

Paleta trendu zawiera złożone spektrum nowoczesnych neutralnych barw, które zastępują zimną, twardą szarość miejskiego krajobrazu. Od ciepłych beży i jasnobrązowych po zielono-brązowe i brązowo-zielone, ta paleta celebruje połączenie natury i ludzkiej inżynierii.

FROM EARTH koncentruje się na świecie przyrody i chęci ponownego połączenia się z naturą. Projektanci doceniają potencjał różnorodnych zasobów naturalnych  - ciepło i miękkość materiałów organicznych oraz zadziwiającą różnorodność kolorystyczną naturalnego barwienia. Ten trend podkreśla piękno materiałów Ziemi, przy ich doskonałej niedoskonałości i różnorodności.

Paleta odzwierciedla materię organiczną i naturalne barwniki. Ciepłe, miękkie i stonowane, botaniczne barwy pochodzenia roślinnego obejmują złożone odcienie oliwki i limonki, ciepłe beże i róże oraz odważne indygo. Ta paleta celebruje piękną naturalną różnorodność i niuanse organicznego koloru.

CONTINUOUS świętuje bezodpadową produkcję w obiegu zamkniętym, w której materiał jest wielokrotnie poddawany recyklingowi i przetwarzany w nowe produkty. Zaawansowane technicznie procesy regeneracji pozwalają projektantom osiągnąć podwyższoną, wyrafinowaną estetykę, a materiały zachowują swoją pierwotną, rzemieślniczą jakość.

Minimalistyczna, oszczędna paleta kolorów celebruje nowoczesne, podstawowe odcienie. Od jasnej bieli, poprzez serie ciepłych szarości i szałwii, po wyrafinowane, klasyczne błękity i złożone niemal czarne, ta paleta podnosi klasykę z dopracowanymi odcieniami i dodatkową złożonością.

MAKE AND REMAKE celebruje kreatywne łączenie przeróżnych tekstyliów w nowe i piękne produkty. To trend, który wyzwala kreatywność, dzięki ręcznie wykonanym ozdobom: haftom, aplikacjom, tkanym teksturom, wiązaniom i frędzlom. Procesy nadruku i przebarwiania przekształcają stare w nowe; warstwowe wzory kolorów i grafiki prowadzą do odważnych i maksymalistycznych, a jednocześnie świadomych projektów. To trend, w którym króluje indywidualizm.

Paleta kolorów łączy stonowane kolory z dynamicznym kontrastem. Syntetyczne jasne odcienie są pozbawione nasycenia, wyciszone i połączone ze złożonymi odcieniami, które świadczą o bogatej przeszłości przedmiotów,  z których pochodzą.

29 czerwca 2023

TRENDY HEIMTEXTIL 23/24

Tekstylia i materiały są integralną częścią naszego życia. Otulają i ozdabiają nasze wnętrza i sprawiają, że stają się wygodne, przytulne i piękne. Rada Trendów Heimtextil wytypowała 4 główne kierunki rozwoju tkanin dla branży wnętrzarskiej. 4 zupełnie różne kierunki, których wspólnym mianownikiem jest zrównoważony rozwój.

Chcesz zostać Wystawcą Targów HOME?
Zadzwoń lub napisz do nas!

+48 501 687 458, e-mail: biuro@targihome.pl